24 wrz 2011

CZY TE OCZY MOGĄ KŁAMAĆ

Costa Teguise - Lanzarote 2011

Sporo kadrów z wyspy Lanzarote, które pokazałem tu na blogu przedstawiały skały i wulkany wyspy . Wyspa Lanzarote ma jednak jeszcze inne oblicze, mieszkają tam ludzie. Tego wieczora poświęciłem sporo czasu na fotografowanie mieszkańców ,a ten młody człowiek bacznie mi się przyglądał. Widać po jego oczach, że miał niezły ubaw patrząc na moje podchody do zdjęć.     

JADALNY CZY TRUJĄCY ?

(Aleuria aurantia) Wysoczyzna Elbląska

Dzieżka pomarańczowa (Aleuria aurantia) – to grzyb o charakterystycznym owocniku o średnicy od 2 do 10 cm, pomarańczowym lub żółto-pomarańczowy ubarwieniu wewnątrz. Nie posiada trzonu. Rośnie przeważnie w grupie od maja do listopada w nasłonecznionych miejscach. Literatura podaje, że to grzyb jadalny, lecz prawdopodobnie o lekko trujących właściwościach :)

HISZPANIA

Widok z okna samolotu na  krainę KORRIDY :)
Ciężko jest wykonać poprawne zdjęcie przez grube szkło w samolocie, często jakość zdjęcia zostaje mocno osłabiona. Podczas lotu widoki aż zachęcają do pstrykania zdjęć, tylko te paskudne szkło komplikuje sprawę ! Pokazywałem już wcześniej kilka lotniczych widoczków - dzisiaj na zdjęciu Hiszpania z lotu ptaka.

Zapraszam do archiwum na zdjęcie - CASABLANCA