25 wrz 2011

PICO PARTIDO - Lanzarote

Początkowo idziemy przez gruzowisko lawy - wulkan wydaje się mały :)

Kiedy patrzyliśmy z oddali na ten stożek wulkaniczny, wydawał się mały i stosunkowo mało ciekawy. Jednak kiedy zbliżaliśmy się do krateru wulkan zaczynał pokazywać swoje detale i prawdziwe wymiary. Wracam  do tego krateru tu na blogu już kilkukrotnie, ale  miejsce jest tego warte. Jeśli ktoś planuje wyjazd na wulkaniczną Lanzarote to rejon  Pico Partido powinien być obowiązkowym punktem do odwiedzenia.

Przewodniki i katalogi turystyczne raczej skupiają się tylko na miejscach bardziej cywilizowanych, jednak prawdziwa wyspa Lanzarote jest właśnie tu w okolicy silnych erupcji wulkanów. Dopiero kiedy zbliżymy się do krateru zaczynamy rozumieć jak wielkie siły tutaj szalały. Góra jest pęknięta i to właśnie tam tym  pęknięciem prowadzi droga do wnętrza krateru. Okolica Pico Partido to miejsce, które zachwyca i każdy kto tu dotrze zapamięta ten dziwny i księżycowy krajobraz na długie lata. 
Góra jest pęknięta i to właśnie tam tym pęknięciem prowadzi droga do wnętrza krateru.

CALETA DEL SEBO - Lanzarote

Widok na Caleta del Sebo z sąsiedniej wyspy Lanzarote.
Caleta del Sebo - to miasto na wyspie  LA GRACIOSA. Miasto i wyspa pozbawione jest  asfaltowych dróg, spotyka się tam jedynie samochody terenowe. Mieszkańcy utrzymują się głównie z turystyki i rybołówstwa. Na wyspie nie ma naturalnych źródeł wody pitnej - jest ona dostarczana rurami bezpośrednio z sąsiedniej Lanzarote.