8 paź 2011

A JEDNAK BYŁO WARTO :)

Spośród 2240 zdjęć nadesłanych na konkurs jury wybrało trzy, których autorzy otrzymają roczną prenumeratę magazynu National Geographic Traveler.
Kiedy jakiś czas temu Piotr napisał do mnie czy wysłałem swoje zdjęcia na konkurs ,,Zjawiska atmosferyczne"  jakoś tak odpisałam  po macoszemu...... :) Jednak coś ckneło mnie później  i po głębszym zastanowieniu wysłałem kilka zdjęć do redakcji National Geographic Polska. Burza i zjawiska atmosferyczne to moja pasja od wielu lat, wiec kilka zdjęć  w moim archiwum pasowało do tego konkursu . Nagrodzone zdjęcie KLATKA FARADAYA  wykonałem w tym roku i musze przyznać, że te zdjęcie ma coś do czego często wracam wspominając chwile w polowaniu na burzowe kadry. 

Inne nagrodzone zdjęcia z konkursu zobaczyć można na stronie National Geographic Polska 

ELBLĄG SŁOŃCE I WIATRAKI

To trudna fotka do wykonania, jednak te dzień mi sprzyjał - Elbląg grudzień 2008Pominę tu dzisiaj dokładniejszy opis tego zdjęcia bo jeśli ktoś zajrzy na zdjęcie ELBLĄSKI HORYZONT to tam wszystko wyjaśniłem. Dodam może jeszcze tylko,  że ten kadr to jeszcze większe przybliżenie i wykonanie tego zdjęcia sprawiło mi sporo kłopotu.  To dość trudny kadr do wykonania, a wiec jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania to chętnie tu na blogu odpowiem.   
Ostatnio próbowałem sfotografować w podobny sposób Księżyc, ale to dość trudna sprawa :)

ROZMOWA PRZY TACZCE GNOJU

Cicha migawka w aparacie to tajna broń fotografa :)
Polska centralna 2010

O czym można rozmawiać w tak mało romantycznym miejscu ? Okazuje się jednak, że można . Trudno jest mi już dzisiaj powiedzieć co było tematem tej dyskusji, jednak utkwił mi w pamięci jeden szczegół tej fotografii. Chodzi mi o kolor ścian, które pomalowane były na  niebiesko. Kiedy zapytałem dlaczego wszystkie ściany są pomalowane na ten kolor otrzymałem odpowiedź, że to dlatego bo muchy go nie lubią. Szczerze mówiąc to do dzisiaj zastanawiam się czy  chłopaki  wcisnęli mieszczuchowi  kit, czy to jest prawda i sukces naszej wiejskiej rzeczywistości.