22 paź 2011

DYRYGOWAĆ KAŻDY MOŻE :)

Elblag - Październik 2011
„Dyrygować każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi. Czasami człowiek musi, inaczej się udusi...”

Tym razem  Damian upolował mnie na światłoczułej matrycy kiedy miałem swoje kilka sekund :) W pierwszym planie to JA, a w tle  ELBLĄSKA ORKIESTRA KAMERALNA.

CZARNE WYDMY - Lanzarote

Powoli w tej scenerii pojawiają się pierwsze rośliny - Wyspa Lanzarote 2011

Wulkaniczna wyspa Lanzarote wraca ostatnio na mojego bloga dość często. To znak, że krajobrazy wyspy zapisały się w mojej pamięci dość głęboko. Wulkany to nie tylko stożki wulkaniczne czy pola trudnej do pokonania ostrej i spękanej lawy. Wulkaniczny krajobraz to także drobne popioły, które w wielu miejscach tej wyspy tworzą ciekawe scenerie, do złudzenia przypominające nadmorskie wydmy.    

AGAMA BRODATA

MIESZKANIEC TERRARIUM - jeszcze młody osobnik


Dzisiaj kolejne zdjęcie z terrarium mojego syna. Agama rośnie i zaczyna wyglądać coraz ciekawiej. 
Ciało tych gadów jest pokryte drobnymi łuskami i kolcami. Ubarwienie najczęściej zależy od nastroju osobnika, lub indywidualnych cech. Agamy należą do grupy najłatwiej oswajających się jaszczurek. Brodacze nie wykazują agresji w stosunku do człowieka. Gryzą raczej tylko przypadkowo np. przy podawaniu pokarmu, lub gdy bardzo je zestresujemy.