21 lut 2013

JAK RYBA W WODZIE :)

Bywają takie miejsca na świecie gdzie mój znak zodiaku idealnie się sprawdza.
Fotografia podwodna to temat, który męczy mnie od pewnego czasu. Brak jednak funduszy i sprzętu zmusił mnie do zastosowania środków zastępczych – ten środek zastępczy to mała kamerka gopro hero 1. Miniaturowa kamera, a jednak można wyciągnąć z niej ciekawe kadry podwodne. Szkoda tylko że nasze morze bardziej przypomina mocz i aby wykonać taki kadr jaki dzisiaj pokazałem trzeba odwiedzić inne rejony naszej planety :)

 zapraszam na post -  PODWODNA SMENA M8

BURZE Z ARCHIWUM


Mało mam ostatnio czasu i chęci na dodawanie nowych tematów na blogu, więc aby coś się tu jeszcze działo postanowiłem przypomnieć burze z archiwum.
Dzisiaj kilka burzowych zdjęć z mojej szuflady, do każdego kadru bezpośredni link z tytułem oraz kilka opisów nawiązujących do fotki.

ELBLĄG SŁOŃCE I WIATRAKI

To trudna fotka do wykonania, jednak ten dzień mi sprzyjał - Elbląg grudzień 2008
Od czasu do czasu wracam do fotek z archiwum :) Pominę tu dokładniejszy opis tego zdjęcia bo jeśli ktoś zajrzy na zdjęcie ELBLĄSKI HORYZONT to tam wszystko wyjaśniłem. Dodam może jeszcze tylko, że ten kadr to jeszcze większe przybliżenie i wykonanie tego zdjęcia sprawiło mi sporo kłopotu.  To dość trudny kadr do wykonania, a wiec jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania to chętnie tu na blogu odpowiem.   

Próbowałem sfotografować w podobny sposób Księżyc, ale to dość trudna sprawa :)

KTO TO WIE

Kiedyś był tu przystanek i normalny chodnik
Jak widać praca wre :) Elbląg 2013
Zwykłe zdjęcie zwykłego Elbląga , jednak jest w tym zdjęciu coś więcej - szara rzeczywistość.  Rozkopana ulica może to i zapowiedź zmian, ale te zmiany przebiegają w ślimaczym tempie. Przecież bezrobocie jest w moim miasteczku ogromne, jednak pracowników na rozkopanych ulicach ciężko spotkać. Trudno to zrozumieć, brak chętnych do pracy ?  Może gdzieś kasa  ulotniła się, która przewidziana była na te inwestycje ? Kto to wie :)

ELBLĄG PRZYSPIESZA

Stałem tam i zastanawiałem się do czego jest ta lina na wózku ? 
ELBLĄG luty - 2013
Elbląg to miasto, które dawniej było powodem do dumy tak napisałem przy moich nowych krótkich filmikach. Filmem łatwiej jest pokazać ten szary temat, który ostatnio coraz częściej mnie otacza w moim rodzinnym miasteczku. Fotografia jednak to moje hobby od lat i czasami takie statyczne kadry jak ten dzisiejszy też mają silną wymowę. Ten człowiek po prawej ( w tym chlewiku ) jadł właśnie śniadanie, zaparkowany  wózek był przygotowany do pracy, a wszystko to działo się na wylocie ulicy Związku Jaszczurczego do Grunwaldzkiej . Stałem tam i zastanawiałem się do czego jest ta lina na wózku ?
 
Wiem że w Elblągu jest mnóstwo ludzi, których interesuje fotografia i dlatego zachęcam wszystkich do pokazania innego oblicza naszego miasta, bo jak wszyscy wiemy każdy medal ma dwie strony. Kolorowe pocztówki to tylko skorupka w jaju ,które gnije od środka takie jest moje zdanie ! Jeśli się mylę to proszę wyprowadźcie mnie z tego toku myślenia.